صنام سهند
صنام سهند
شرکت دانش بنیان انفورماتیک پزشکی تیمی متشکل از متخصصین دانشگاهیپژوهش و توسعه پایدارارتباطات آکادمیک گسترده خلاقیت، نوآوری، کارآفرینیسرآمد در انفورماتیک سلامت
صنام سهند

مقالات

مصاحبه خبرگزاری فارس با مدیر عامل شرکت

مصاحبه خبرگزاری فارس با مدیر عامل شرکت

حامد پاکزاد، مدیرعامل شرکت صنایع هوش مصنوعی سلامت‌سازان سهند(صنام سهند) امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، اظهار داشت: این شرکت یکی از شرکت‌های نوپای دانش‌بنیان استان آذربایجان‌شرقی که در زمینه نرم‌افزار فعالیت می‌کند که اخیراً موفق به طراحی و راه‌اندازی سامانه مدیریت و پایش داده‌های سلامت (سمپاد سلامت) شده است.

وی، کشف و استخراج دانش از داده‌های حوزه سلامت را از جمله اهداف اصلی این طرح بیان کرد و افزود: این طرح به صورت جامع با عنوان سامانه مدیریت و پایش داده‌های سلامت (سمپاد سلامت) نامگذاری شده است که طیف وسیعی از فرآیندها و عناصر داده‌ای را در برمی‌گیرد.

این فعال حوزه بهداشت و درمان استان آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: در این سامانه که از اولین سامانه‌‌های تحت وب کشور در زمینه‌ حوزه سلامت و درمان است که مبتنی بر مفهوم Surveillance یا پایش زیستی به عنوان یک مفهوم نوین در علم انفورماتیک پزشکی است و دارای اجزای گردآوری داده‌ها، تحلیل‌های آماری، داده کاوی، گزارش‌گیری و داشبوردهای اطلاعاتی و مدیریتی است.

مدیرعامل شرکت صنایع هوش مصنوعی سلامت‌سازان سهند(صنام سهند) یادآور شد: با استفاده از این سامانه قادر به بررسی و ثبت داده‌ها و اطلاعات و پایش و آنالیز داده‌های بیماری‌های تخصصی تا سوانح و رویدادهای شغلی تهدیدکننده سلامت هستیم.

پاکزاد در ادامه با تاکید بر اینکه این سامانه در حال حاضر در مرحله تولید، فروش و پشتیبانی است، خاطرنشان کرد: با بهره‌گیری از این سامانه می‌توان به تولید و آنالیز اطلاعات مفید و کاربردی در حوزه سلامت جهت افزایش اثربخشی روش‌های درمانی و افزایش فاکتورهای سلامت منطقه و کشور کمک شایانی کرد.

این محقق با اشاره به دیگر قابلیت‌ها و کاربردها این سامانه گفت: برای طراحی و راه‌اندازی این سامانه از فناوری‌های روز دنیا در سامانه‌های پایش زیستی الگو گرفته شده که در آن با بهره‌گیری از هوش مصنوعی و الگوریتم‌های یادگیری ماشین یا آماری با استفاده از هوش تجاری مبتنی بر متدولوژی چابک در طراحی منطبق با سلیقه و نیازمندی‌های فعالان حوزه سلامت است.

پاکزاد یادآور شد: این سامانه برای ثبت و پایش برای تعداد بیماری‌های بیشتری طراحی شده و مختص یک بیماری یا موضوع خاص نیست.

به گفته وی این سامانه با هزینه‌ای بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان طی سه سال با تلاش جمعی از پژوهشگران حوزه سلامت و نرم‌افزار طراحی و راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت صنایع هوش مصنوعی سلامت‌سازان سهند(صنام سهند ) افزود: تولید تجهیزات پزشکی مبتنی بر هوش مصنوعی برای کمک در تشخیص بیماری‌ها از جمله برنامه‌های آتی گروه دانش‌بنیان این شرکت است.

گزارش فارس حاکی است، این سامانه از سوی حامد پاکزاد، طاها صمدسلطانی، پیمان رضایی، مهدی غیبی و یوسف غیبی از اعضا و مدیران فنی شرکت صنایع هوش مصنوعی سلامت‌سازان سهند(صنام سهند ) با پشتیبانی علمی و اجرایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مرکز رشد تجهیزات پزشکی طراحی و راه‌اندازی شده است.

لینک خبر

admin

admin

sanamsahandtabriz@gmail.com

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

مقالات مرتبط

0

Rinotex 2018

شرکت برای دومین بار متوالی در نمایشگاه رینوتکس ۲۰۱۸ حضور فعال و چشمگیری داشت. از رونمایی سامانه آنالیز پاسچر می توان به عنوان اوج این حضور نام برد.

دیدگاه ها (0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.